ילדים עם בעיות רגשיות

בשל העובדה כי ילדים אינם נוטים לשתף את הוריהם במצוקות שלהם ניתן לאתר את המצוקות שלהם באמצעות שינוי בהתנהגות שלהם. כל התנהגות תתאפיין בצורות שונות ובהתאם לגילאים. כך לדוגמא, ילדים עשויים להפגין חוסר מנוחה או ירידה במוטיבציה.
באילו בעיות מטפלים במסגרת טיפול רגשי
ילדים עם בעיות רגשיות סובלים מבעיות שונות אשר ניתן לפתור באמצעות טיפול רגשי. שערי הצלחה מטפלים בבעיות שונות בהצלחה רבה בזכות צוות המומחים.
• העצמה: ילדים רבים זקוקים לחיזוק מדי פעם. גם לילדים חזקים יש תקופות שהם זקוקים לקבלת חיזוקים שונים. טיפול המסייע להעצמה מתרכז בחיזוק הבטחון העצמי.
• פחדים: לילדים יש פחדים שונים החל מפחד מוות או פחד מחושך.
• קשיי שינה: ילדים עשויים לסבול מקשיי שינה ולעבור למיטת ההורים.
• חרדה חברתית: ילדים נמנעים מיצירת קשרים חברתיים או מפגינים ביישנות קיצונית.
• התמודדות עם אובדן: ישנם ילדים המגלים קושי להתמודד עם אובדן ואז יש צורך לעבד את האובדן באמצעות טיפול. ילדים שאינם מטפלים בבעיה עשויים לפתח דאגה לגבי מחלות או התעסקות יתר במוות של קרובים.
• טראומה: ילדים שחוו טראומה רגשית או פיזית זקוקים לסיוע מטעם מומחים.

מדוע חשוב לקבל טיפול מטעם מומחים
הורים המבחינים בבעיות אצל ילדיהם צריכים לאתר את המטפלים הטובים ביותר עבורם. מטפלים בעלי הכשרה ושנות ניסיון יסייעו לילדים להתגבר על הבעיות הרגשיות ולהביא לסיומה של התקופה. המטפלים עובדים בשיטות שונות הכוללות משחקי קופסא, משחקי דמיון, יצירה או תנועה. כל ילד המגיע לטיפול מקבל חופש בחירה וגם זוכה לקבלת הכוונה.
אילו עקרונות מנחים את הילדים
ישנם לא מעט עקרונות המנחים את המטפלים במסגרת העבודה עם ילדים כגון שיתוף פעולה עם הילדים, כיצד לכוון את הילדים לפתרון הבעיה.

חשיבות המעורבות של ההורים
על מנת להצליח בטיפול יש חשיבות רבה לערב את ההורים בהליך הטיפולי. יצירת קשר בין המטפלים לבין הילדים הינה חשובה מאד ולכן חשוב מאד לאפשר להם לבוא לידי ביטוי. שיתוף עם ההורים יאפשר להם לעקוב אחר הטיפול.

לפרטים נוספים לחץ כאן