טיפול רגשי לילדים מכבי

טיפול רגשי לילדים מכבי ניתן לילדים הסובלים ממספר סיטואציות חברתיות החל מחרם חברתי או ילדים הסובלים מאי יכולת לפרש מצבים חברתיים ומוצאים את עצמם מחוץ למעגל החברתי.

מה מתרחש בחדר הטיפולים

לפני הפגישה עם הילדים המטפלים נפגשים עם ההורים לצורך היכרות של המשפחה והבנת סיבת הפנייה. בשלב הבא מתקיימות סדרת פגישות עם הילד כאשר כל פגישה אורכת קרוב לשעה ומתקיימת בחדר טיפולים המיועד לכך וכולל שולחן, משחקים שונים וספה. אם מדובר במתבגרים המגיעים לטיפול, הרי הם יכולים לשבת בחדר ולשוחח עם המטפל על הבעיות שלהם, ואילו כאשר מדובר בילדים קטנים יותר השיחות יתנהלו באמצעות משחקים או בובות תוך מטרה לעבור דמיון מודרך.

 האם להורים יש תפקיד במהלך הטיפול

אמנם ההורים אינם נוכחים בחדר, אבל גם להם יש תפקיד מרכזי במהלך הטיפול. חשוב מאד שההורים יעקבו אחר הטיפול ויבחנו האם מדובר בתוצאות טובות על מנת שיהיה ניתן להמשיך. המטפל יכול ללוות את ההורים באמצעות שיחות בטלפון או באמצעות דואל בהתאם לצורך.

 מה חשוב לדעת בעת בחירת איש מקצוע

חשוב לציין כי לאחר התפוגגות החשש הראשוני ניתן יהיה לראות כי הטיפול מסייע לילד להתגבר על בעיות שונות. היות וקיימים מטפלים רבים חשוב מאד להקדיש זמן לסוגיית בחירת המטפל. חשוב לוודא כי המטפל מוסמך לטיפול. אמנם הילד שלכם זקוק לטיפול, אבל חשוב מאד לא להתפשר על איש המקצוע אלא לבחור את האדם הנכון ביותר. ראוי לציין כי מטפל מקצועי הינו איש מקצוע שקיבל הכשרה מטעם משרד הבריאות והינו בעל תואר שני שלמד באוניברסיטה למטרת ההכשרה.

התייעצו עם מכרים

אם מצאתם איש מקצוע, הרי זה הזמן להתייעץ עם מכרים שלכם. בדקו האם מדובר באיש מקצוע אמין ומנוסה- מי שאתם חושבים שיש לו היכולת לסייע לילד שלכם להתגבר על מצבים שונים. התייעצות עם מכרים תסייע לכם לבחון את איש המקצוע מקרוב וכך תוכלו לדעת האם מדובר במישהו שניתן לסמוך עליו ולהגיע לטיפול לאחר קבלת המלצות חמות מטעם חברים או בני משפחה שכבר התנסו בטיפול בעבר.

זכאות לטיפולים בקופות חולים מכבי:

מגן זהב-ילדים עד גיל 10 זכאים ל30 טיפולים בשנה.
מכבי שלי-זכאים ל 50 טיפולים בשנה
עלות הטיפול  72 שקלים למפגש. משולם בקופה.
יש צורך לפתוח טיפול ריגשי בקופת חולים. אין צורך בהתחייבויות.

אם אתם בקופת חולים מכבי

ורוצים לטפל בילד שלכם, כאן המקום שלכם לעשות את זה בצורה מקצועית, ולקבל את הסבסוד שמגיע לכם מקופת החולים.

מלאו את פרטיכם כאן בטופס, ונציג מטעמינו יצור אתכם קשר בהקדם.

    לא מאשר קבלת חומרי פרסום למייל