טיפול רגשי לילדים לאומית

שני מעגלי הקושי והטיפול

הסיבות למצוקה רגשית של ילד/ה עלולים לנבוע מקושי פיזיולוגי בדיבור, בתנועת הגוף בתפקוד הכללי, במצב הלימודי ומהמצב המשפחתי והחברתי.  מאידך קשיים פיזיולוגים, תנועתיים, שפתיים, לימודיים, משפחתיים וחברתיים יכולים לנבוע ממצוקה רגשית. אלה שני מעגלים הכרוכים זה בזה ומעצימים זה את זה וכל טיפול שאמור לחול שינוי ולהעלות את הילד/ה על דרך ההצלחה חייב להתבסס על מתן מענה לכל אחד מהמעגלים. ב’שערי הצלחה’ אנחנו מטפלים בצד הרגשי ועובדים בצורה הדוקה עם קופת חולים לאומית הנותנת מענה מקצועי  והולם לליקויים ולקשיים הפיזיולוגים, בין אם הם נוצרו כתוצאה ממצוקה רגשית או שהם דבר מולד.

טיפולים עוקפים

הטיפול הרגשי בשערי הצלחה עוקף את ליקויי התקשורת ואת קשיי הגוף  והנפש על ידי שימוש באמצעים שונים ומגוונים הקיימים בזכות עצמם והם אינם קשורים לתהליכים טיפוליים כגון|: ספורט, אומנויות, משחק, מוזיקה,  גינון ועוד. התחומים הללו לא גויסו בעבר לטובת עולם הטיפולים, אך בשנים האחרונות התגלה הכוח המרפא העקיף והמעולה הטמון בהם. הילד אינו חש שהוא הולך לטיפול אלא לחוג מהנה ומאתגר /שנבחר עבורו בתשומת לב על ידי היועצים   של ‘שערי הצלחה’ ההורים והילד/ה עצמו/ה. התחום חייב לתת מצד אחד את המענה ההולם ביותר לקשיים הספציפיים של הילד/ה, ומן הצד השני להיות גם מותאמים לנטיות הלב של הילד/ה. תוך כדי הפעילות הנעימה יש באפשרותו של המטפל לבחון את הילד ולהכיר את עולמו מבלי לשאול שאלות מבלי להתערב.  כל שאלה שתשאל וכל התערבות ייעשו במידה רבה של עדינות ואך ורק במידת הצורך.

הצעד הראשון

הצעד הראשון בטיפול רגשי הוא בניית התכנית הטיפולית המבוססת על שאלון שההורים יתבקשו למלא, כדי שנוכל להכיר את הילד/ה ואת כל האתגרים שבפניהם הוא עומד ואחר כך ראיון מעמיק יותר עם ההורים והיכרות חוויתיית עם הילד/ה. בשערי הצלחה מגוון הטיפולים הוא כה גדול שאין ספק שנמצא את הדרך הנכונה ביותר עבורכם והשיתוף עם קופת החולים הכולל ישיבות משותפות והתייעצויות יאיץ את הטיפול ויביא להחלמה הנפשית והגופנית הנכספת .

המלצתנו החמה

ההמלצה המופנית כמובן להורים באה לומר בדרך שאינה משתמעת לשני פנים, כי מדובר בדיני נפשות. מצוקה רגשית טומנת בחובה סכנות ומכשולים שילוו את הילד/ה לאורך כל החיים, אם הם לא יטופלו בזמן. לטובת היקרים לכם מכל, שימו לב למה שמתחולל בנפשם, בליבם ובגופם. שימו לב לכל  קושי ולכל שינוי שחל  בהתנהגותם, במצב רוחם, בקשרים על החברים, במוכנותם לבטא את תחושותיהם, בכישורים הפיזיים והשפתיים וכ”ו. התגלה איזשהו קושי או שינוי לרעה. בואו להתייעץ עמנו והקדימו את התרופה למכה.
הייעוץ אינו כרוך בתשלום ומטרתו לקבוע: מאין נובע הקושי? האם נדרש טיפול? מהו הטיול האופטימלי שיביא מזור לנפש הילד/ה ולכל התופעות הנלוות.

זכאות לטיפולים בקופות חולים לאומית:

מבוטחי לאומית זהב זכאים ל30 טיפולים בשנה.
יש צורך להביא התחייבויות תמורת 45 שקלים שמשולמים בקופה.

אם אתם בקופת חולים לאומית

ורוצים לטפל בילד שלכם, כאן המקום שלכם לעשות את זה בצורה מקצועית, ולקבל את הסבסוד שמגיע לכם מקופת החולים.

מלאו את פרטיכם כאן בטופס, ונציג מטעמינו יצור אתכם קשר בהקדם.

    לא מאשר קבלת חומרי פרסום למייל