ספורט טיפולי

ענף תנועה ייחודי הפועל לפיתוח האינטליגנציה הרגשית, ענף זה עוסק באבחון ובטיפול של ילדים בעלי קשיים מוטוריים והפרעות התפתחותיות והתנהגותיות שונות.

הבעה ויצירה

ההתעסקות באמנות מאפשרת תקשורת והבעה עצמית של המטופל בדרך שונה ופורצת חסמים. האומנות בכללה, השימוש בחומרי יצירה ובכלים שונים המותאמים לבעיות הרגשיות הספציפיות, פועלים על עולם הרגש מבלי לעורר התנגדות.

מוזיקה

כלי טיפולי הפועל דרך הפקת קולות, טונים וצלילים, ומאפשר למטפל להבין את הקושי ולטפל במקרים בהם אין אפשרות טובה לתקשורת מילולית.

משחק

עקיף זה עדיף. תרפיה במשחק פועלת על המטופל בצורה עקיפה, כך שהחסמים והנוגדנים כבויים ולא מפריעים למטפל במלאכתו. התהליך הטיפולי הייחודי לקוח מעולם הפסיכותרפיה ומאפשר למטופל לתקשר ולהביע עצמו רגשית בצורה משוחררת.

סי. בי. טי (C.B.T )

השיטה הגורסת כי טיפול נכון בעולם הרגש מתחיל דווקא בראש. הטיפול קצר מועד ופועל כעיצוב התנהגותי קוגניטיבי. המטפל מתמקד בדפוסי החשיבה ובהתנהגויות הגורמות להפרעות רגשיות, ומציע כלים ותרגילים לשינויי חשיבה שיביאו בהמשך לשינוי התנהגות.

פסיכודרמה

פועלת באמצעות משחק והבעה. במהלך המשחק המטופל מרגיש משוחרר יותר, וכך יכול להביע עצמו בקלות, הצגת קשייו דרך משל ומשחק ולא רק בצורה המילולית הישירה שלעתים נראית מאיימת.

גמגום על רקע רגשי

תופעת הגמגום נעוצה עמוק בתודעת הרגש, לכן גם הטיפול בה פועל על החלק הרגשי. הטיפול משתמש בשיטות שונות של תרגילים 4 ואמצעים נוספים

גינון טיפולי

הטיפול דרך גינון והאדמה מצמיחה במטופל ביטחון ונותנת עצמה, ומחזירה מוטיבציה ושאיפות, גם עוזרת להעלים פחדים ולחץ חברתי.

הדרכת הורים

מתן כלים לסמכות ומשמעת יציבה ותקשורת זורמת בין הורים וילדים

גישור והכוונה

במציאת שביל הזהב ומתן כלים לפתרון קונפליקטים

יעוץ וטיפול בחרדות וקשיים

ומתן כלים להתמודדות טובה ושפור הישגים.