מטרות המוקד

מוקד שכוי נולד ונוצר כדי לפזר את הערפל הקיים בנושא הטיפול הרגשי, להטות אוזן קשבת ולתת מענה ממוקד ומקצועי  למצוקות של הציבור החרדי.

האפשרויות הקיימות כיום לטיפול בנושאים מהותיים כגון: הורות, חינוך, סמכות, כישורי חיים, קשיים קוגניטיביים, קשיים פיזיולוגיים וקשיים רגשיים, הן רבות ומגוונות. המידע הרב והנגישות אליו ובנוסף, תמיכתן של קופות החולים בנושאים פסיכולוגיים וטיפוליים, אמורים לשרת את הקהילה שלנו ולהיטיב

עם ההורים והילדים כאחד, אך מניסיוננו, נוכחנו לדעת, שהורים לילדים הסובלים מקשיים רגשיים,
עלולים לחוש אשמים, לקוות שהצרות תחלופנה ולדחות, ככל האפשר, את העלאת הנושא בפני בני המשפחה ובפני הגורמים המוסמכים לכך.
אנחנו כאן כדי  לעודד אתכם, הורים יקרים, לחוש ולקבל עצה מקצועית שתסיר מכם את תחושת האשמה, שאין לה, בדרך כלל, הצדקה, ותאפשר לכם לנקוט בצעדים משני חיים. ברצוננו  לחסוך מכם ריצות רבות ומיותרות לרופאים ומטפלים למיניהם  ולצמצם את הוצאותיכם. כל זאת נעשה בכמה שיחות טלפון, ללא צורך להיפגש עמנו וללא תמורה.

מוקד ‘שכוי’ הוקם כדי ליצור מודעות ונגישות גדולה יותר למידע הקיים ובד בבד לסננו ולתת לפונים אלינו אבחון טלפוני מקצועי ומהיר המגדיר בצורה מדויקת, גם את הקושי, וגם את דרך ההתמודדות היעילה וההולמת ביותר.

כיצד פועל מוקד ‘שכוי’?

המוקד מופעל במשך 12- 14 שעות ביום, על ידי כמה מזכירות המופקדות על הרמת הטלפונים ועל שליחת שאלון אבחון לכל אחד מהפונים. כל פונה יתבקש לענות בתשומת לב על השאלון ולצרף אבחונים שכבר נמצאים בידיו – במידה ויש כאלה.  לאחר קריאה מדוקדקת של החומר והתייעצות, במקרה הצורך, עם הצוות הטיפולי או עם גורמים מחוץ ל’שערי הצלחה’, יצלצל אליכם הרב משה דירנפלד, יושב הראש של ‘שערי הצלחה’. לעיתים תהיינה בידיו התשובות כבר בשיחה הראשונה ולעיתים תתבקשו לענות על  שאלות נוספות ולהביא עוד מידע שיבהיר את התמונה. בסוף התהליך תקבלו חוות דעת מקצועית שתגלה לכם: האם יש צורך בטיפול? האם מדובר בטיפול רגשי או בטיפול אחר? מהו הטיפול האחר? לאן לפנות ומה לעשות?

במצבים דחופים לא תידרשו להמתין ונענה לשאלותיכם, או לחלק משאלותיכם באופן מידי.

במוקד ‘שכוי’ של ‘שערי הצלחה’ מתקבלות כמה מאות פניות מדי חודש. הדבר מבהיר שהערפל שכיסה במשך זמן רב את נושא הקשיים הרגשיים ונפתולי הצמיחה וההורות, אט אט הולך ונמוג.

אנחנו צוות ‘שערי הצלחה’ שמחים  לתרום את תרומתנו האנושית הצנועה, הגלומה בפעילות המוקד,  ולסייע באמצעות הטיפולים הרגשיים לחברה החרדית היקרה לליבנו. מאידך, מוטלת עליכם ההורים, אחריות לא פחותה: לזהות מצבי מצוקה וקושי רגשי אצלכם ו/או אצל ילדיכם, ולמהר לטפל בקושי,
שלא יצמח ויגדל ויסתעף, שלא יעמיק וישלח את גרורותיו לכל כיוון אפשרי. ככל שתקדימו לטפל,
כן ייטב לילדכם לכם ולכל בני המשפחה.

הטלפון במוקד השכוי הוא 0722-444-444

צלצלו אלינו ונשמח לעזור.

להורדת השאלון