אבחון רגשי לילדים

אחת השאלות שהורים רבים שואלים היא מתי הזמן המתאים לפנות לקבלת אבחון רגשי לילדים. כיצד הם יודעים האם מדובר בבעיה חולפת או חלק מהליך התפתחות?  התשובה היא כי כאשר קיים ספק הרי יש לבחון היטב את הנושא במטרה לפתור את הבעיה ולסייע לילדים בדרך הטובה ביותר.

כיצד מבחינים בבעיה רגשית

נהוג לזהות בעיות רגשיות אצל ילדים באמצעות שינוי בהתנהגות שלהם. בשל העובדה כי ילדים לא תמיד נוטים לשתף במצוקות שלהם, אז מבחינים בשינוי בהתנהגות שלהם. מה למשל? ילדים יהיו חסרי סבלנות ויהיו עצבנים יותר. אם ההתנהגות נמשכת זמן רב ללא פתרון, הרי כדאי לפנות לקבלת סיוע מטעמם של מומחים. שערי הצלחה מסייעים להורים רבים באבחון רגשי לילדים.

כיצד מתבצע הטיפול

טיפול בילדים הסובלים מבעיות רגשיות מתבצע בשיטות שונות החל משיטה קוגניטיבית התנהגותית במסגרתה עובדים על דפוסי התנהגות המפריעים להתנהלות כאשר מטרת הטיפול היא ליצור שינוי בדפוסי ההתנהגות. במהלך הטיפול בוחרים בדפוסי התנהגות המעוניינים לשנות ועובדים על השינוי. שיטה נוספת היא שיטה דינאמית במהלכה המטפל בוחן את דפוסי ההתנהגות ללא הפרעה לילדים. במסגרת השיטה נעשה שימוש במשחק במהלכו ניתן לבחון את ההתנהגות של הילדים ללא הפרעה. שילוב בין שתי השיטות יוצר טיפול אפקטיבי עבור הילדים.

מה משך הטיפול

שאלה נוספת שהורים שואלים היא כמה  זמן ימשך הטיפול. הורים רבים מעוניינים לסיים את הטיפול כמה שיותר מהר אך יש לזכור כי אין מדובר בשיטת פעולה של זבנג וגמרנו אלא שיטת טיפול במהלכה עולות וצפות בעיות רבות המטרידות את הילדים.

בתשובה לשאלה ניתן לומר כי אם מדובר בבעיה  ממוקדת הרי ניתן לעשות טיפול קצר וממוקד מטרה במהלכו ניתן להבחין בשינויים תוך כמה מפגשים. כך או אחרת, המטפלים מכינים תוכנית עבודה תוך שיתוף פעולה עם ההורים.

שיתוף הפעולה חיוני להצלחת הטיפול

שיתוף הפעולה של ההורים נחשב חיוני ממש ולכן ההורים צריכים לשתף פעולה במטרה לבחון את השינוי בהתנהגות. הורים שישתפו פעולה עם המטפלים יבחינו בשינוי בהתנהגות ויקחו חלק משמעותי בטיפול.

לפרטים נוספים לחצו כאן..