אבחון מוקסו

אבחון מוקסו נחשב לכלי משוכלל ומעודכן המסייע באבחון קשב וריכוז. אבחון  זה מסייע בהליך אבחון קשב וריכוז ומסייע בהתאמת הטיפול המתאים לנבדקים.  יש לציין כי מבין המבחנים הקיימים כיום מדובר במבחן הכולל מהימנות גבוהה באבחון קשב וריכוז וכולל בו נורמות ישראליות.

 אילו מדדים נמדדים במהלך האבחון

במהלך אבחון מוקסו נמדדים מספר מדדים: קשב, תזמון, אימפולסיביות, היפראקטיביות. המדדים נמדדים ביחס לגיל ומין ומגדר כאשר כל מדד נמדד באופן כמותי תחת השפעה סביבתית של מערכת הסחה ויזואלית ושמיעה. אותם מדדים מייצרים פרופיל ומעניקים למאבחן תמונת מצב עדכנית של תפקודי הקשב. אבחון זה מאפשר גם השוואה בין תפקוד ללא נטילת תרופה לבין תפקוד הכולל שימוש בתרופה וכך מאפשר לבחון את יעילות הטיפול התרופתי.

אילו יתרונות יש לאבחון על פני אבחונים אחרים

  • בחינת מרכיבי הקשב בנפרד : מבחן זה בוחן בנפרד את כל מרכיבי הקשב של הנבדק כגון. קשב, תזמון, היפראקטיביות, אימפולסיביות. 1
  • המבדק מתאים לכל גיל מגיל 6 עד מאה ועשרים, בודק את התנהגויות הנובעות מתוך קשיי קשב, או כאלו שגם גורמות.
  • בחינת הביצועים תוך תנאים סביבתיים: מבחן זה בודק את הביצועים של הנבדק תחת תנאים סביבתיים הכוללים מסיחים שונים הן חזותיים והן שמיעתיים אשר פותחו במטרה לדמות סביבת חיים רגילה.
  • פרופיל  אישי: מדובר במבחן היחידי המספק פרופיל מלא של הנבדק וכולל השוואה לביצועים שלו תחת תנאים שונים.
  • זיהוי ברור של מוקד ההפרעה: המבחן מאפשר לזהות באופן ברור את מוקד ההפרעה ובהתאם לזיהוי להתאים את הטיפול המתאים ביותר.
  • המבדק מותאם לנבדקים במשך זמן, המבדק שהיא לא ארוך.

התפקיד שלנו

התפקיד של צוות המטפלים המיומן בשערי הצלחה הוא לאתר מוקד ההפרעה ולהתאים עבור הילדים את הטיפול המתאים ביותר עבורכם במטרה לחזור לשגרת החיים ללא הפרעה. הצוות המקצועי של שערי הצלחה מעניק לילדיכם את הכלים המתאימים ביותר אשר יאפשרו להם ליצור תקשורת טובה יותר עם הסביבה ולהביא לידי ביטוי את האישיות שלהם בחיים.

כאשר אנשי המקצוע של צוות שערי הצלחה מאבחנים כי המקור להפרעה הוא בעיית קשב וריכוז ברור כי יוענק לידיכם הטיפול המתאים ביותר במטרה להתגבר על המכשול בדרך לאיכות חיים גבוהה יותר. באמצעות האבחון ניתן להתאים את הטיפול המתאים ביותר אשר יסייע להעלים את בעיות הקשב לחלוטין.